ბონდო ალასანია არის "საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის" დამფუძნებელი, გამგეობის წევრი.
ბონდო ალასანიას პროფესიული საქმიანობის სფეროებია: სამოქალაქო, სამეწარმეო, ადმინისტრაციულ და სისხლის სამართალი.
დავით ლანჩავა არის "საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის" დამფუძნებელი წევრი, გამგეობის წევრი.
დავით ლანჩავას მიღებული აქვს პროფესიული გამოცდილება ამერიკის შეერთებულ შტატებში, გაერთიანებულ სამეფოში, დანიის სამეფოში, საფრანგეთში, ისრაელში, შვეიცარიაში, ესპანეთში, გერმანიაში, და რუმინეთში მართლმსაჯულების სისტემის და იურიდიული პროფესიის მოწყობასთან და ფუნქციონირებასთან დაკავშირებით.
დავით ლანჩავას პროფესიული საქმიანობის სფეროებია: სამოქალაქო, ადმინისტრაციული, ბიზნეს, საერთაშორისო კერძო, კორპორატიულ, სახელშეკრულებო, პრივატიზაციის, საგადასახადო, საბანკო-საფინანსო და ინტელექტუალური სამართალი.
როინ მიგრიაული არის "საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის" დამფუძნებელი და სასწავლო ცენტრის ხელმძღვანელი.
როინ მიგრიაული არის კავკასიის სამართლის სკოლის ასოცირებული პროფესორი კერძო სამართლის მიმართულებით. მას გამოქვეყნებული აქვს 3 მონოგრაფია და 20-მდე სამეცნიერო სტატია.
როინ მიგრიაულის პროფესიული საქმიანობის სფეროებია:
სამეწარმეო სამართალი, სახელშეკრულებო სამართალი, გაკოტრების სამართალი, ადმინისტრაციული სამართალი, შრომის სამართალი, საგადასახადო სამართალი, საოჯახო/სამემკვიდრეო სამართალი.
მანანა კობახიძე გახლავთ არასამთავრობო ორგანიზაცია "კონსტიტუციის 42-ე მუხლის" აღმასრულებელი დირექტორი;
მანანა კობახიძე არის "საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის" დამფუძნებელი და გამგეობის წევრი.
მანანა კობახიძე არის კავკასიის სამართლის სკოლის ლექტორი.მისი პროფესიული საქმიანობის სფეროებია: სამეწარმეო სამართალი, სახელშეკრულებო სამართალი, გაკოტრების სამართალი, ადმინისტრაციული სამართალი, შრომის სამართალი, საგადასახადო სამართალი, საოჯახო/სამემკვიდრეო სამართალი, სისხლის სამართალი.
ინგა ბერიძე არის "საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის" დამფუძნებელი და გამგეობის წევრი.
ინგა ბერიძის პროფესიული საქმიანობის სფერო: სამოქალაქო სამართლის, სამეწარმეო სამართლის , ადმინისტრაციული სამართლის, საოჯახო სამართალის, შრომის და საგადასახადო დავების, ევროსასამართლოს ქვემდებარე საქმეები.
ასოციაცია "ლიდერები დემოკრატიისთვის" თავმჯდომარე.
ირაკლი ყანდაშვილს საადვოკატო პრაქტიკა აქვს მიღებული ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ტეხასის შტატში, დალასის ადვოკატთა საერთაშორისო და ამერიკული სამართლის აკადემიაში, ასევე გერმანიის სხვადასხვა იურიდიულ ფირმებში. ირაკლი ყანდაშვილი არის თსუ-ს იურიდიული ფაკულტეტის ასისტენტ პროფესორი კერძო სამართლის მიმართულებით. მას გამოქვეყნებული აქვს 50-მდე სამეცნიერო სტატია გერმანულ, ინგლისურ, რუსულ და უკრაინულ ენებზე. იგი სამართლებრივ საკითხებზე გამართული ათობით სხვადასხვა საერთაშორისო კონფერენციების მონაწილეა აშშ-ში, გერმანიაში, ხორვატიაში, რუსეთსა და უკრაინაში. არის "საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის" დამფუძნებელი, გამგეობის წევრი და საერთაშორისო ურთიერთობების კოორდინატორი.
ირაკლი ყანდაშვილის პროფესიული საქმიანობის სფეროებია:
სამეწარმეო სამართალი, სახელშეკრულებო სამართალი, ინტელექტუალური საკუთრების სამართალი, უძრავი ქონება, ადმინისტრაციული სამართალი, საგადასახადო სამართალი, საოჯახო/სამემკვიდრეო სამართალი, საერთაშორისო სამართალი.
პავლე აბაიაძე არის "საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის" დამფუძნებელი წევრი, გამგეობის წევრი.
პავლე აბაიაძის პროფესიული საქმიანობის სფეროებია, სამოქალაქო, სამეწარმეო, ადმინისტრაციულ და სისხლის სამართალი.
თემურ მესხი არის ლიცენზირებული ადვოკატი, რომელსაც პრაქტიკა აქვს საქართველოს ყველა რგოლის სასამართლო ინსტანციაში, მათ შორის საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში.
თემურ მესხი არის "საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის" დამფუძნებელი, გამგეობის წევრი.
თემურ მესხის პროფესიული საქმიანობის სფეროებია:
სამოქალაქო, ადმინისტრაციული, სახელშეკრულებო, საგადასახადო, საბანკო-საფინანსო და ინტელექტუალური სამართალი.